Ubezpieczenia OC i AC Ubezpieczenia,Ubezpieczenie rowerowe Ubezpieczenie rowerowe – dlaczego warto?

Ubezpieczenie rowerowe – dlaczego warto?

Rowerzyści to uczestnicy ruchu drogowego, którzy szczególnie w okresie wiosenno-letnim dają o sobie znać na drogach (więcej tutaj). Jednak w przeciwieństwie do kierowców pojazdów mechanicznych, rowerzyści nie są w żaden sposób chronieni na wypadek nieszczęśliwego zdarzenia, do którego niestety może dojść. Rowerzysto! Przygotowując się na sezon rowerowy, warto rozejrzeć się również za odpowiednim ubezpieczeniem rowerowym.

Czym jest ubezpieczenie rowerowe?

Statystyki są brutalne. Rowerzyści to coraz większa grupa uczestników ruchu, którzy padają ofiarą wypadków drogowych. To jednak nie wszystko. Rower to nasze mienie, niekiedy jest to sprzęt, na który oszczędzaliśmy miesiącami. Niestety również w obszarze kradzieży rowerów statystyki nie wyglądają zbyt optymistycznie. To dwa najważniejsze powody, dla których powinniśmy zastanowić się nad zakupem odpowiedniej ochrony w postaci ubezpieczenia rowerowego. Czym dokładnie jest ubezpieczenie rowerowe? To polisa, która pokryje wszelkie szkody związane z wypadkiem drogowym, w którym my jako rowerzyści uczestniczyliśmy. Ubezpieczenie rowerowe może również objąć ochroną nasz rower.

Zakres ubezpieczenia rowerowego

Sprawdźmy, jaki jest podstawowy zakres ochrony w ubezpieczeniu rowerowym. Oczywiście najważniejsze, czyli pomoc Assistance. Gdy podczas krótkiej lub dłuższej wycieczki rower ulegnie awarii, ubezpieczyciel naprawi nasz rower na miejscu, lub przetransportuje nas do najbliższego serwisu, który szybko doprowadzi sprzęt do odpowiedniego stanu. Oprócz pakietu Assistance ubezpieczenie obejmuje także NNW – koszty leczenia i odszkodowanie w przypadku groźnych wypadków rowerowych. Ważnym elementem każdego ubezpieczenia rowerowego jest także ochrona przed uszkodzeniem lub kradzieżą jednośladu. W takim wypadku ubezpieczyciel zobowiązuje się do wypłaty świadczenia odpowiadającego wartości naszego roweru.

Dlaczego warto zabezpieczyć i siebie i swoje mienie?

Dlaczego ubezpieczenie rowerowe powinno być dla nas ważnym zakupem? Każdy z nas przynajmniej od czasu do czasu zasiądzie za sterami roweru. Mimo wszystko mało kiedy zastanawiamy się nad tym, co zdarzy się, gdy nie utrzymamy pełnego skupienia przez całą wycieczkę. Niestety, wypadki drogowe z uczestnictwem rowerzystów zdarzają się coraz częściej, a odpowiednie ubezpieczenie może znacznie ułatwić nam wywiązanie się z finansowych zobowiązań, będących następstwem leczenia i rehabilitacji. Ubezpieczenie rowerowe to także niezbędna ochrona dla każdego, kto pragnie kupić wysokiej klasy, drogi rower.

Powiązane posty