Ubezpieczenia OC i AC Bez kategorii Ubezpieczenie na rower

Ubezpieczenie na rower

Wycieczki rowerem górskim oraz kolarstwo szosowe łączą ze sobą pasja i zamiłowanie do spędzania wielu godzin na rowerowym siodełku. Jazda na rowerze kojarzy się z przyjemnością i relaksem. Jednak warto zainteresować się ochroną na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. OC na rower pozwoli na cieszenie się jazdą bez popadnięcia w kłopoty.

Jak działa OC rowerzysty?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pokrywa wyrządzone przez rowerzystę szkody. Jeżdżąc na rowerze po zatłoczonych miastach nie trudno jest stać się uczestnikiem stłuczki lub potrącenia. Sprawca takiej kolizji lub wypadku musi odpowiedzieć za wyrządzoną szkodę.

Odszkodowanie może być naprawdę wysokie, jeśli rower uszkodził auto o wysokiej wartości lub gdy rowerzysta spowodował uszczerbek na zdrowiu u potrąconej osoby. Jedynym ratunkiem na zapłacenie wysokiego odszkodowania za popełnione przewinienia jest posiadanie polisy OC. Warto to sobie uświadomić i zadbać o dopełnienie formalności związanych z ubezpieczeniem.

Ubezpieczenie dla rowerzysty

Rowerzysta powinien zadbać o dobre ubezpieczenie. Codzienna jazda niesie za sobą ryzyko uczestniczenia w stłuczce lub kolizji. Doznanie uszczerbku na zdrowiu będące konsekwencją wypadku pozwala na staranie się o uzyskanie odszkodowania. Wysokość odszkodowania uzależniona jest od rodzaju uszkodzenia. Im większy powstał uszczerbek na zdrowiu, tym większego odszkodowania można się spodziewać.

Ubezpieczenie w niektórych towarzystwach można rozszerzyć o udział w zawodach oraz profesjonalne treningi.

Skradziony rower – czy można się od tego ubezpieczyć?

Jeszcze kilka lat temu firmy ubezpieczeniowe nie posiadały w swoich ofertach ubezpieczenia obejmującego kradzież roweru. Obecnie po spełnieniu kilku warunków można zabezpieczyć się na wypadek kradzieży ukochanego rowery. Niektóre firmy ubezpieczeniowe wymagają, aby rower stał w komórce zamkniętej na antywłamaniową kłódkę lub zamek.

Ubezpieczenie nie zadziała, gdy rower był na przykład na całą noc pozostawiony na parterowym balkonie. Przed nabyciem polisy należy upewnić się, czy rower spełnia warunki ubezpieczenia. Trzeba również zastanowić się, gdzie będzie przechowywany i czy jest to miejsce dopuszczone przez ogólne warunki ubezpieczenia. Kolejną rzeczą wymagającą sprawdzenia jest to, czy razem z rowerem jest możliwość ubezpieczenia bagażu.

Kradzieże rowerów zdarzają się na tyle często, że z całą pewnością warto się zainteresować ubezpieczeniem pozwalającym odzyskać chociaż część poniesionych na zakup pieniędzy.