Ubezpieczenia OC i AC Ubezpieczenie od utraty dochodu Dobre ubezpieczenie od utraty dochodu

Dobre ubezpieczenie od utraty dochodu

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest ważnym elementem, gdy zawieramy umowę kredytu hipotecznego na kilka lub kilkanaście lat. Niestety nikt nie jest w stanie przewidzieć, co może zdarzyć się na parę lat i czy w tym czasie nie stracimy pracy, na skutek upadku zakładu lub zlikwidowania stanowiska pracy. Ubezpieczenie od utraty dochodu może stać się dobrym zabezpieczeniem na wypadek pozostawania przez jakiś czas bez zatrudnienia.

Co to jest ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest produktem ubezpieczeniowym, który jest szeroko dostępny w ofercie firm ubezpieczeniowych. Ma za zadanie zabezpieczać do określonej sumy pieniężnej osobę objętą ubezpieczeniem, w przypadku utraty płynności finansowej, w wyniku straty pracy.

Ubezpieczenie od utraty dochodu jest ważnym elementem, gdy zawieramy umowę kredytu hipotecznego na kilka lub kilkanaście lat

Banki w przypadku udzielania kredytów hipotecznych na bardzo duże sumy i długie terminy, rzędu nawet 30 lat, chcą zabezpieczyć taki kredyt i proponują produkt ubezpieczeniowy, jakim jest wspomniane ubezpieczenie od utraty dochodu. Wykupienie takiego ubezpieczenia powiązane z zawarciem umowy kredytu hipotecznego jest bardzo opłacalne. Często banki udzielają kredyty hipoteczne na lepszych warunkach, z niższym oprocentowaniem i marżą, lecz tylko w przypadku połączenia kredytu z wykupieniem ubezpieczenia od utraty dochodu.

Oczywiście nie każde rozwiązanie umowy o pracę będzie podlegało ubezpieczeniu od utraty dochodu. Polisa posiada ściśle określone rodzaje zakończenia stosunku pracy, którymi są:

  • upadłość przedsiębiorstwa,
  • likwidacja stanowiska pracy (więcej),
  • zamknięcie prowadzonej przez właściciela działalności gospodarczej.

Jakie korzyści daje ubezpieczenie od utraty dochodu?

Ubezpieczenie od utraty dochodu daje na pewno gwarancję, iż w przypadku straty pracy lub innych źródeł utrzymania, dzięki ubezpieczeniu zyskamy pomoc finansową

Ubezpieczenie od utraty dochodu daje na pewno gwarancję, iż w przypadku straty pracy lub innych źródeł utrzymania, dzięki ubezpieczeniu zyskamy pomoc finansową. Najczęściej jest to zwolnienie z rat kredytowych przez określony czas, jeśli oczywiście takie ubezpieczenie było zawierane przy podpisywaniu umowy o kredyt hipoteczny.

Wybór odpowiedniej firmy ubezpieczeniowej może być trudny, gdyż na rynku jest szereg firm, które świadczą taki rodzaj ubezpieczenia. Należy dogłębnie przeanalizować określone oferty towarzystw ubezpieczeniowych, by wybrać taką, która będzie w największym stopniu spełniała oczekiwania. Cena ubezpieczenia od utraty dochodu jest zależna od wysokości kredytu, wieku osoby pragnącej dołączyć do ubezpieczenia oraz od zakresu ochrony. Niektóre firmy ubezpieczeniowe wprowadzają nawet maksymalny wiek dla osoby chcącej się ubezpieczyć i w zależności od firmy waha się on od 65 do 80 lat.

Ubezpieczenie od utraty dochodu to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które chcą mieć deskę ratunku w przypadku straty pracy.

Powiązane posty